Historické město Tovačov

Tyto strámky byly zprovozněny 7.1.2009.

Naším cílem je vytvořit nezávislé stránky města Tovačov.
Mělo by zde brzy být diskusní forum o Tovačově a tovačovských aktuálních tématech, inzerce, aktuality, nezávislé informace o městě, presentace tovačovských firem a spolků.
Důraz budeme klást i na informace pro návštěvníky města, protože toto krásné město se dnes turisty příliš nesnaží lákat a velké množství obyvatel okolních okresů, kteří občas Tovačovem projíždějí, vůbec netuší o existenci nádherného historického tovačovského náměstí. Je škoda, že místní podnikatelé s výjimkou cukrárny na Náměstí si dosud neuvědomili, že turisté vozí také peníze.
Samozřejmě nelze opominout bohatou a slavnou historii města, vždyť se odtud kdysi vládlo celé Moravě! Pro začátek se zaměříme na historii města, neboť historie samotného zámku je celkem dobře popsaná na vícero webech.

Dále se budeme snažit informovat o hodnotě funkčního tovačovského náměstí s obchůdky, které dotvářejí jeho historický charakter. Považujeme za nutné uchovat funkční, živé náměstí i nadále a neomezovat žádným způsobem život na náměstí. Vhodné by například bylo legalizovat stání na náměstí, tam kde se už stejně běžně s auty stává. A to tak, aby se z náměstí nestalo parkoviště, ale bylo umožněno parkování návštěvníkům města a občanům navštívit náměstí i s autem. Současně je nutno respektovat právo majitelů nemovitostí parkovat v blízkosti svého domu.

Na těchto stránkách si můžete jako na prvním místě na Internetu přečíst průběžně aktualizovaný tovačovský kulturní kalendář. Někteří už nás sice začali kopírovat, ale přesvěčte se sami kde jsou informace aktuálnější. Je tu také ucelený přehled internetových stránek, které se nějak vztahují k Tovačovu.

Uvítáme veškeré informace o akcích v Tovačově, místních firmách apod. Náměty nebo nabídky ke spolupráci pište na email:email
René Klimt

Místo pro Vaši reklamu

Aktuality:
9.2. Mírně upravený design stránek, doplněny a opraveny odkazy.

16.2. Podařilo se nám najít hanáckou mluvnici (dialektologii) z roku 1895 a tak je zde ke stažení

© René Klimt